Platforma książek elektronicznych IBUK LIBRA

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna zaprasza wszystkich studentów oraz wykładowców do bezpłatnego korzystania z wirtualnej biblioteki – platformy książek elektronicznych IBUK LIBRA

Indywidualne kody PIN można uzyskać w bibliotece EUST .
Katalog Libra IBUK.PL

Pomoc przy aktywacji PINU usługi
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Internet Explorer. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby komfortowo czytać książkę i korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z publikacją, należy kliknąć na “+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej – proszę zapytać w bibliotece lub poszukać informacji na stronie biblioteki.

UWAGA:
Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Poniżej dołączamy filmy instruktażowe, w tym dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

Wszystkie filmy dostępne są na Youtube, kanale IBUK LIBRA (linki poniżej).